TECHNOVATION CHALLENGE 2018

В українському етапі Technovation Challenge 2018 взяли участь більше 400 людей з усіх куточків України. Кожна з команд – унікальна та відповідальна. Дівчата брались за різноманітні питання та проблеми в своїх громадах.

Навчаються у 6 класі Новопетрівської ЗОШ №3 три веселі і завзяті дівчинки Ольга Власенко, Єлізавета Гецуш і Валерія Каймачнікова. Восени минулого року Еван ДіКайн, волонтер Корпусу Миру, розповів їм про можливість взяти участь у міжнародному проекті Technovation Challenges 2018. Дівчатка вирішили долучитись до конкурсу і почали активно працювати над пошуком актуальної для рідного села Нові Петрівці проблеми. Такою важливою проблемою дівчатка вважають величезну кількість сміття в селі. А дівчатка мріють про багате і чисте село. Так народилася ідея створення особливої програми.

Оля, Ліза та Валерія дослідили проблему зі сміттям у селі за допомогою опитування в соціальних мережах, анкетування та безпосередньо спілкування з мешканцями села. Вони дослідили результати і вирішили розробити додаток, який буде не тільки інформувати про ситуацію зі сміттям у селі, а й навчати громаду села співпрацювати і вирішувати проблеми разом. Вони є активними представницями Дитячого парламенту села, Клубу Лідерства. Участь в конкурсі з ІТ-підприємництва допоміг дівчатам розвинути свої комунікаційні, організаторські навички. Свідченням цього стала перемога у конкурсі їхнього проекту «Село без сміття” та отримання ними міні-гранту для реалізації свого задуму. Проект Technovation допоміг їм вивчити проблему зі сміттям дуже детально і учасниці охоче та з натхненням вигадують різні способи її вирішення з використанням онлайн та оффлайн інструментів. Участь у програмі Technovation вплинула не тільки на свідомість учасниць та їх родин, а й підштовхнула на усвідомлення можливостей змін на краще.

З ініціативи дівчаток та за підтримки директора соціального центру Тетяни Кот, волонтера Корпусу Миру, активної молоді села, педколективу Новопетрівської ЗОШ І-ІІ ступенів №3 та Координатора Дитячого Парламенту Сергія Шума  було проведено акцію «Чисте узбережжя». Акція мала на меті не тільки очищення від сміття ділянки узбережжя київського водосховища, а ще й прищеплення мешканцям села звички прибирати після себе, усвідомлення громадянами наслідків байдужого ставлення до забруднення навколишнього середовища. Дуже важливим було й те, що учасники акції побачили, якою важливою і результативною є спільна праця.

Оля, Ліза і Валерія назвали свою команду “Норе” (“Надія”), бо щиро бажають змінити життя села на краще, прагнуть його розвитку і сподіваються на підтримку людей села. І вірять, що їх велика мрія здійсниться”.

Ірина Десятніченко